Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 1200 x 1800mm |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size (Sq ft) | 1200 x 1800mm |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Size | 4x4 ft (1200x1200 mm) |
| Tile Design | Square |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
| Size | 4x6 ft (1200x1800 mm) |
| Tile Type | GVT (Glazed) |
| Surface Finish | Matte |
| Pattern | Plain |
| Brand | marvelano |
| Thickness | 8 mm |
| No of Tiles in Box | 2 |
| Application | Living Room |
| Properties | Scratch Resistance |
View Complete details
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Tile Thickness | 10 mm |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
1200 x 1800mm Polished Glazed Vitrified Tiles This type of tile is crafted using premium white clay, ensuring strength and durability. These ceramic and floor tiles are highly versatile and can be used in a wide range of spaces, including homes, shopping malls, theaters, schools, airports, warehouses, and many more.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Tile Thickness | 10 mm |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size (Sq ft) | 2x2 |
| Water Absorption | Less than 0.05% |
| Size (sqft) | 2x2 |
| Surface Finish | Matte |
| Material | Ceramic |
Additional Information:
View Complete details