Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 4x4 Feet |
| Type | Double Charged |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Surface Finish | Matte |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 4x4 Feet |
| Type | Double Charged |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Surface Finish | Matte |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
| Size | 2x2 Feet |
| Tile Size (In Cm) | 600x600 |
| Surface Finish | Carving |
| Material | Ceramic |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8-18 mm |
| Tile Size | 600 mm x 600 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3048 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3019 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 1000 x 1000 |
| Type | Standard & Colored Body Glazed Porcelain |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Box Weight | 40kg |
View Complete details
Product Brochure
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 8-18 mm |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Pattern | Plain |
| Type | Normal Printing |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finishing | Glossy |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | BM GL-2 |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Design | Cheque |
| Suitability | Floor |
| Surface Finish | Matte |
| Material | Ceramic |
| Brand | Kajaria |
| Color | Yellow |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Tile Size | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Technique | Waterproof tiles whitebody |
| Color | Multicolour |
| Brand | Marvelano |
| Shape | Square |
| Model No | 3008 |
| Surface Finishing | Matt glossy rustic punch sugar special colour |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3010 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | BM GL-8 |
| Surface Finishing | Glossy |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20000 sq ft
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finishing | Satin Matt |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Type | Multiple Loading |
| Surface Finish | Matte |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Model No | 3032 |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20000 sq ft
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3013 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20000 sq ft
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3015 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 15000 sq ft
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3026 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Polished |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3034 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3005 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20000 sq ft
| No. of Tiles Per Box | 3 |
| Tile Thickness | 10 mm |
| Tile Design | Circle |
| scarface | matt |
| weight of box | 35 |
Premium Finish Options:
Choose from elegant Glossy, modern Matte, or luxurious High Gloss to suit your design aesthetic.
Digital Glazing Technology:
Realistic surface designs including marble, stone, wood, and abstract patterns with exceptional detailing.
Tile Size: 800 x 800 mm
Thickness: 8.7 to 9 mm
Weight: Approx. 38 kg per box
Packing: 3 tiles per box (1.92 sq. meter / 20.67 sq. ft per box)
Coverage:
Glossy & Matte: ₹28/sq. ft (ex-factory)
High Gloss: ₹35/sq. ft (ex-factory)
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | BM GL-4 |
| Surface Finishing | Glossy |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | BM GL-7 |
| Surface Finishing | Glossy |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Series | Digital |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Model No | 5028 RND |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
| Application | Flooring |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3007 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3020 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3030 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Tile Size (In Cm) | 60 * 60 cm |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand Name | Marvel |
| Brand | Marvel |
| Tile Thickness | 8-18 mm |
| Usage/Application | Bathroom |
| Specific Usage Area | Bathroom |
| Shape | Square |
| Model No | 3054 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
| Application | Flooring |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 60 * 60 In cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Type | Digital Printing |
| Surface Treatment | Glazed Tiles |
| Square Feet Per Box | 15.5 sq feet per box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 60 * 60 In cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 15.5 sq.feet |
| Finish | Matt |
| Type | Digital Printing |
| Grade | Premium |
| Material | Porcelian |
| Packaging Type | Multiple colour |
| Pattern | Square |
| Square Feet per box | 15.5 sq.feet |
| Weight | 29 kg box |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | BM GL-11 |
| Surface Finishing | Glossy |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3042 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Model No | 5004 RND |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
| Application | Flooring |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | BM GL-10 |
| Surface Finishing | Glossy |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 13000 Square Feet
Product Brochure
| Size | 60 x 60 cm |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Series | Porcelain series |
| Brand | Marvel |
| Grade | Premium |
| Water Absorption | 3% |
| Shape | Square |
| Weight | 29 kg box |
| Material | Porcelain |
| Range | 500 desine |
| Available In | After order 5 days |
| Average Weight Per Carton | 29 kg |
| Number Of Tiles Per Carton | 4 pcs |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3014 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3003 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Pattern | Digital |
| Finishing | Gloss |
| Grade | Premium |
| Quantity Per Pack | 4 pcs per box |
| Weight | 29 kg box |
| Brand | Marvel |
| Product Type | Floor Tile |
| Material | porcelain |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3017 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3031 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3035 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3043 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details