Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 22000 sq ft
Product Brochure
| Size | 1x1.5 Feet |
| Material | Ceramic |
| Surface Finish | Matte, Gloss |
| Tiles Per Box | 8, 6 |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
| Type Of Tile | Wall |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Color | Digital |
| Coverage Area | 8.33 feet |
| Weight Per Box | 8.6 kg box |
| Usage/Application | Kitchen |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2000 Box
Product Brochure
| Size | Medium |
| Brand | Marvelano |
| Color | White,Grey,Ivory,P.Green,Pink And T-Blue |
| Pattern | Plain |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Matt, Glossy |
| Material | Ceramic |
| Printing Type | Glossy Finish |
| Square Feet per box | 8.33 Feet |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 10*15 Inch |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Shape | Square |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 8.33 Sq Feet Per Box |
| Design | 300+ Design |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 250x375mm |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Usage/Application | Kitchen |
| Finish | Glossy |
| Color | Digital |
| Brand | Marvel |
| Box Contains | 8 pcs |
| Material | Ceramic |
| Tile Type | Wall |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Size | 2x2 Feet |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Brand | MARVELANO |
| Shape | Square |
| Material | Porcelain |
| Coverage Area | 15.5 SQ FEET IN BOX |
| Design | ITALIAN |
| Tile Type | Floor |
| Properties | Wear-Resistant |
| Number Of Pieces Per Case | 4 |
| Model Name/Number | 1280 |
| Packaging Type | COLOUR BOX |
| Water Absorption | 2% |
| Grade | PREIMIUM |
| Printing Technology | ITALIAN |
| Warranty | 10 YEARS |
| Weight | 28 KG BOX |
| Container Loading | YES |
| Quantity Per Pack | 4 PCS |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Medium |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Category | Ceramic Tiles |
| Type | Digital Printing |
| Color | Digital |
| Coverage Area | 8.33 feet |
| Brand | Marvel |
| Question | 8.8 kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Medium |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Size/Dimension | 250*375 Mm |
| Category | Ceramic Tiles |
| Color | Digital |
| Weight | 8.8 Kg |
| Coverage Area | 8.33 Feet |
| Brand | Marvel |
| Type | Digital Printing |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | Medium |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Finish | Gloss |
| Box Weight | 8.8 Kg Box |
| Cover Area | 8.33 Sq.Feet |
| Surface Finish | Glossy |
| Shape | Square |
| Application | Wall |
| Brand | Marvel |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Category | Ceramic Tiles |
| Coverage Area | 8.33 feet |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Shape | Square |
| Tile Type | Wall |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 10*15 Inch |
| Series | Glossy |
| Color | Multicolored |
| Thickness | 5-10 mm |
| Size/Dimension | 250*375 Mm |
| Category | Ceramic Tiles |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Printing Type | Digital Printing |
| Square Feet per box | 8.33 Feet |
| Weight | 8.8 Kg |
| Application | Bathroom Wall And Floor |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | Medium |
| Series | Digital |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvelano |
| Coverage Area | 8.33 Feet |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 8.8 Kg Box |
| Tile Type | Wall |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Size/Dimension | 250*375 Mm |
| Category | Ceramic Tiles |
| Coverage Area | 8.33 Sq.Feet |
| Series | Digital |
| Color | Multicolored |
| Brand | Marvelano |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Size | 250*375 Mm |
| Color | Multicolour |
| Properties | Wear-Resistant |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 8.33 Feet |
| Material | Wall Tiles |
| Shape | Square |
| Tile Type | Wall |
| Type | Digital Printing |
| Thickness | 6 - 8 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2500 Box
Product Brochure
| Size | 10*15 Inch,250*375 Mm |
| Color | White |
| Thickness | 5-10 mm |
| Size/Dimension | 10*15 Inch |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Brand | Marvelano |
| Material | Ceramic |
| Shape | Square |
| Application | Wall |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 250*375 Mm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvelano |
| Shape | Square |
| Design | Fish design tiles |
| Usage | Wall Tiles |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2000 Box
Product Brochure
| Size | 20*30 |
| Series | Digital |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvelano |
| Pattern/ Finish | Mosaic |
| Coverage Area | Indoor |
| Number Of Pieces Per Case | 12 |
| Shape | Square |
| Water Absorption | 5 % |
| Weight | 7.5 KG |
| Usage/Application | Wall Tiles |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 10x15 inch |
| Thickness | 8mm (Approx) |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Tiles Per Box | 8 pcs |
| Coverage Area Per Box | 0.81 sq. m |
| Weight of Box | 8.6 kgs |
| Waterproof | 100% |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Medium |
| Size (in mm) | 250x400 mm |
| Material | Ceramic |
| Application | Wall |
| Surface Finish | Glossy |
Digital wall TILES is typically made from white clay.tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse AND OUTSIDE ARE etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2000 Box
Product Brochure
| Color | White |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvelano |
| Coverage Area (In square meter) | 8.33 Feet Per Box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2000 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Size/Dimension | 250*375 Mm |
| Coverage Area | 8.33 Feet |
| Material | Ceramic |
| Printing Type | Normal Printing, Digital Printing |
| Tile Type | Wall |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Series | Digital |
| Brand | Marvelano |
| Material | Ceramic |
| Coverage Area | 8.33 Sq Per Box |
| Finish | Gloss, Matt |
| Thickness | 5-10 mm |
| Form | Tile |
| Size | 10*15 Inch |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Wall |
| Size | 25 x 37.5 cm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Series | Digital |
| Color | Multicolored |
| Brand | Marvelano |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 8.33 Sq Feet Per Box |
| Tile Type | Wall |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Size/Dimension | 300 x 300 Mm |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 8.33 Feet |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Material | Ceramic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 250*375 Mm |
| Finish | Glossy |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Color | White |
| Brand | Marvelano |
| Shape | Square |
| Material | Ceramic |
| Surface Finish | Matt, Gloss |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 8.33 Sq Feet |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 5000 Box
Product Brochure
| Size | 20*30 |
| Thickness | 5-10 mm |
| Series | Glossy |
| Color | Multicolored |
| Brand | MARVELANO , 2.30 per sq mt USD fob mundra port rate |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Number Of Pieces Per Case | 16 |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Coverage Area | 0.96 sq mt , 2.30 USD fob mundra port rate |
| Weight | 9.2 kg box |
| Water Absorption | 1 % |
| No Of Tiles Per Box | 16 pcs |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 10*15 Inch |
| Thickness | 5-10 mm |
| Series | Digital |
| Finish | Gloss |
| Finishing | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Coverage Area | 8.33 Sq.Feet Per Box |
| Quantity Per Pack | 8 |
| Weight | 8.8 Kg Box |
| Usage/Application | Indoor Wall |
| Brand | Marvelano |
| Tile Type | Wall Tiles |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Usage/Application | Wall |
| Finishing | Unpolished, Polished |
| Unit Size | 10*15 Inch |
| Features | Waterproof, Wear-Resistant |
| Material | Ceramic |
| Form | Tile |
| Weight | 8.8 Kg/Box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvelano |
| Printing Type | Digital Printing |
| Square Feet per box | 8.33 Feet |
| Weight | 8.8 Kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Color | Multi |
| Usage/Application | Flooring |
| Brand | marvelano |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Type Of Tile | Wall |
| Design | 10x15 Inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 10*15 inch |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Wall |
| Shape | Square |
| Coverage Area | 8.33 sq feet |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
Additional Information:
View Complete details