Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20000 sq ft
Product Brochure
| Size | 800x800 mm |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Weight Kg | 14.5 kg digital box |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Parking Tile |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Design | Flowers |
| Finishing | Matte |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 12x12 cm |
| Thickness | 8-12 mm |
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Parking |
| Coverage Area | 15.5 feet |
| Weight | 17.5 kg box |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 12x12 inch |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 08 feet |
| Number of Pieces per Case | 8 pcs |
| Container Loading | 20 feet |
| 1 Box contains | 08 pieces |
View Complete details
Product Brochure
| Material | vitrified tiles |
| Size | 30x30 cm |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Form | parking tiles |
| Thickness | 10-15 mm |
| Surface Finish | Matte |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
| Container Loading | yes |
| Weight | 14 kg box |
| Color | multi |
| Brand | marvelano |
| Coverage Area | Outdoor |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 300x300 mm |
| Usage/Application | Parking Tiles |
| Thickness | 5-12 mm |
| Material | Ceramic |
| Weight | 17.5 kg box |
| Shape | Square |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Material | Ceramic |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Finish | Gloss |
| Coverage Area | 8 feet |
| Usage/Application | Parking |
| Application | Quality item |
| Weight Kg | 14.5 digital |
| Question | 17.5 |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Outdoor Parking |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 10 SQ feet |
| Number Of Pieces Per Case | 10 |
| Shape | Square |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Finish | Matte |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marver |
| Weight | 17.5 Kg |
| Shape | Square |
| Tile Type | Floor |
| Usage | Parking |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Usage/Application | Parking |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 10 sq feet per box |
View Complete details
Product Brochure
| Usage/Application | Parking Tile |
| Thickness | 5-12 mm |
| Material | Ceramic |
| Pattern | Checks |
| Shape | Square |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | Medium |
| No. of Tiles Per Box | 8 |
| Finish | matt |
| Surface Finish | matt |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Weight | 14 kg |
| Usage/Application | Flooring |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Tiles Per Box | 8 pcs |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 1x1 Feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-12 mm |
| Tile Type | Floor |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Shape | Square |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 1x1 Feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-12 mm |
| Finishing | Glossy |
| Design | Flower |
| Usage/Application | Parking Tile |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Brand | Marvel |
| Finishing | Polished |
| Weight | 17.5 kg Per Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking |
| Finish | Gloss |
| Coverage Area | 10 Feet Per Box |
| Number of Pieces per Case | 10 Piece |
| Weight | 17.5 Kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Color | Digital |
| Material | Vitrified |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Coverage Area | 1x1 feet |
| Number of Pieces per Case | 8 pcs |
| Question | 14.5 kg |
DIGITAL HEAVY DUTY PARKING tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 12x12 cm |
| Thickness | 5-12 mm |
| Application | Parking Tiles |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Parking |
| Shape | Square |
| 1 Box contains | 10 pieces |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 12x12 inch |
| Thickness | 5-12 mm |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Brand | Marvel |
| Weight | 17.5 kg box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 12x12 inch |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-12 mm |
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Parking |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Weight | 13.5 kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-12 mm |
| Color | Brown |
| Material | Ceramic |
| Tile Type | Floor |
| Usage/Application | Parking |
| Brand | Marvel |
| Application | Parking Tiles |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 300x300 mm (12x12 inch) |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Usage/Application | Parking |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Colour | Multicolour |
| Color | Multicolour |
| Application Area | Home |
| Application Type | Floor |
| Shape | Square |
| Coverage Area | 10 square feet |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
| Size | 1 x 1 feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Color | Grey |
| Finish | Gloss |
| Shape | Square |
| Type Tile | Floor |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Parking |
| Weight | 14 kg |
| Material | Ceramic |
| Tiles Per Box | 8 pcs |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Usage/Application | Parking |
| Thickness | 10 mm |
| Finish | Matt Finish |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | Per Box 8 Feet and 10 Feet |
| Sizes | 300x300 mm |
| Weight Kg | 17.5 kg box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Pattern | Dots |
| Weight | 17.5 Kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finishing | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Parking Tile |
| Type Tile | Floor |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Vitrified |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Purpose | Floor |
| Series | Parking Tile |
| Coverage Area | 10 Feet |
| Weight | 17.5 Kg |
| Printing Type | Normal Printing |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Color | Terracotta |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking |
| Brand | Marvel |
| Finishing | Glossy |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Design | Capsule |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Color | Maroon |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Parking |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Square Feet Per Box | 8 feet |
| Weight Kg | 14.5 kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Gloss |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Parking Tiles |
| Material | Vitrified |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Size | 300x300 mm |
| Application | Floor and Parking |
| Shape | Square |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 30*30 in cm |
| Thickness | 10-15 mm |
| Material | vitrified tiles |
| Type | Digital Printing |
| Finish | Satin Matte |
| Usage/Application | Parking |
| Tile Finish | Matte |
| Brand | marvelano |
| Coverage Area | 8 sq feet per box |
| Grade | premium |
| I Deal In | New Only |
| Weight | 18 kg box |
View Complete details