Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 300x600 Mm |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 15 Kg |
| Coverage Area | 10 Sq.Feet |
| Quantity Per Pack | 5 Pcs |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| Other Name | Royalberry |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 30x45 cm |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Coverage Area | 9 sq.feet per box |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Finish | Glossy,Matt and Sugar |
| Weight | 11 kg / box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 10x15 inch |
| Usage/Application | Wall |
| I deal in | Outdoor |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
| Brand | Marvel |
| Surface Finish | Matt |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 250x375 mm |
| Finish | Matt |
| Coverage Area | 8.33 sq feet |
| Weight | 8.8 kg/ box |
| Usage/Application | Floor |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 300x600 mm |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 12.8 kg |
| Coverage Area | 10 feet |
| Quantity Per Pack | 5 pcs |
| Packaging Type | Color Box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Product Brochure
| Material | Ceramic Tiles |
| Size | 250x375 mm (10x15 inch) |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Surface Finish | Gloss |
| Weight | 9 kg box |
| Usage | Bathroom |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 250 x 335 mm |
| Finish | Gloss |
| Series | Digital |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Tiles |
| Packaging Size | 250x375 Mm (10x15 Inch) |
| Weight | 9 Kg Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Number Of Tile Per Carton | 6 |
| Surface Finish | Gloss |
| Packaging Weight | 11 kg/Box |
| Properties | Anti Slip |
| Finish | Glossy |
| Material | Ceramic Tiles |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 300x450 mm |
| Material | Ceramic |
| Coverage Area | 9 feet |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 12 kg |
| Thickness | 5-10 mm |
| Number of Pieces per Case | 6 Piece |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 300x450 mm |
| Usage/Application | Indoor & Outdoor |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 250x375 Mm (10x15 Inch) |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 9 Kg Box |
| Quantity Per Pack | 8 Pcs |
| Packaging Type | Color Box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 250x450 Mm |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 10 Kg |
| Coverage Area | 7.5 Feet |
| Quantity Per Pack | 6 Piece |
| Packaging Type | Printed Box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 BOX
Product Brochure
| Size | 250x375 Mm |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 30 x 60 cm |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 14 kg / Box |
| Quantity Per Pack | 5 pcs |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 12x24 inch |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 12.8 kg |
| Quantity Per Pack | 5 Piece |
| Packaging Type | Color Box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 300x450 mm |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 12 kg / box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| Coverage Area | 0.83 square meters |
| Number of Pieces per Case | 6 pcs |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 20x30 cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Printing | Normal Printing |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Packaging Type | 12pcs,16pcs |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 20x30 Cm |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 12 Kg Box |
| Coverage Area | 9 Feet |
| Quantity Per Pack | 6 Piece |
| Packaging Type | Color Box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 20*80 |
| Series | Glossy |
| Color | Multicolored |
| Finish | Wall |
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage/Application | Indoor & Outdoor |
| Brand | Marvel |
| Number Of Pieces Per Case | 6 |
| Coverage Area | 7.8 sq,feet |
| Packaging Type | Color Box |
| Weight | 10.5 kg |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Bedroom |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Purpose | Wall |
| Thickness | 6 - 8 Mm |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | marvel |
| Surface Finish | Gloss, Matt |
| Material | Ceramic Tiles |
| Finish | Wood, Gloss |
| Color | multiple |
| Weight | 11 kg box |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Usage/Application | Kitchen |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Design | Interior Magic |
| Weight | 12 kg per box |
| Shape | Rectangle |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| Number of Pieces per Case | 6 pcs |
| Size | 300x450 mm (12 x 18 inch) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 10x15 inch |
| Brand | Marvel |
| Coverage Area | 8.3 feet |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Thickness | 5-10 mm |
| Weight | 9 kg |
| Tile Type | Wall Tiles |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Series | Digital |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Tiles |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Size | 10x18 inch |
| Usage/Application | Kitchen |
| Finish | Gloss |
| Type Of Tile | Floor |
| Surface Printing | Digital Printing |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 250 x 375 mm |
| Finish | Matt |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Floor |
| Thickness | 5-10 mm |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Number of Pieces per Case | 6 Piece |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Coverage Area | 9 feet |
| Packaging Type | Color Box |
| Weight | 11.5 kg |
| Material | Ceramic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1200 Box
Product Brochure
| Size | 1x1 Feet |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Tiles |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Weight | 10.5 kg |
| Coverage area | Indoor |
| Surface Printing | Digital Printing |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Finish | Wall |
| Material | Ceramic |
| Surface Finish | Polished |
| Type Of Tile | Wall |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Brand | Marvel |
| Weight | 11.2 kg / box |
| Coverage Area | 9 sq feet per box |
| Quantity Per Pack | 6 pcs |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Material | Ceramic |
| Shape | Rectangle |
| Coverage Area | 9 Square Feet |
| Tile Type | Wall |
| Packaging Size | 12x18 Inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 300x450 mm |
| Brand | Marvelano |
| Usage/Application | Wall |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 10.8 kg box |
| Coverage Area | 9 feet |
| No Of Tiles Per Box | 6 Piece |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| 10.8 kg box weight | Matt high deep glossy. Sugar |
DIGITAL WALL tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Number of Pieces per Case | 16 |
| Tile Design | Plain |
| Suitability | Wall |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Coverage Area | 8 |
| Surface Finish | Glossy |
| No. of Tiles Per Box | Greater than 10 |
| Surface Printing | Normal Printing |
| Color | White |
| Box Weight | 9.2 kg |
| Specific Usage Area | Bathroom |
| Usage/Application | Home |
| Model Name/Number | 1122 |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Rectangle |
| Tile Coverage Sqft | 10.66 sq ft |
| Weight | 9.2 Kg |
| Replacement of Damaged Boxes | No |
| Breaking Strength | 200 MOR |
| Tile Type | Bathroom |
| Thickness | 5-10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 12x24 inch |
| Thickness | 5-10 mm, 5-10 mm |
| Finish | Gloss, Gloss |
| Weight | 14 kg, 14 kg |
| Quantity Per Pack | 5 pcs, 5 pcs |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 Mm |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Coverage Area | 9 Feet |
| Number of Pieces per Case | 6 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Available Size | 12x24 Inch |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 250 x 375 mm |
| Series | Digital |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Floor |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Thickness | 5-10 mm |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Pack Type | Box |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 12 kg box |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| Coverage Area | 0.83 sqr mtr, 9 feet per box |
| Size | 12x18 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Usage/Application | Kitchen & Bathroom |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Design | Fish Design |
| Tile Type | Wall Tile |
| Packaging Type | Color Box |
View Complete details