Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Size | 30 x 45 cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Number Of Tile Per Carton | 6 |
| Packaging Weight | 11.2 kg box |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 9 sq feet per box |
| Tile Type | Wall |
| Number Of Pieces Per Case | 6 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size/Dimension | 12 x 18 inch |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Size | 12x18 inch |
| Coverage Area | 9 sq feet |
| Number Of Pieces Per Case | 6 |
| Weight | 11 kg/box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 10x15 Inch |
| Material | Ceramic |
| Coverage Area | 8.3 Feet |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Thickness | 7.5,5-10 Mm |
| Weight | 9 Kg Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 18 x 12 inch |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Wall |
| Color | Multicolored |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Coverage Area | 9 sq feet |
| Tile Type | Wall |
| Number Of Pieces Per Case | 6 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 12x18 inch (30x45 cm /300x450 mm) |
| Thickness | 8mm (Approx) |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Tiles Per Box | 6 pcs |
| Coverage Area Per Box | 0.81 sq. m |
| Weight of Box | 12.0 kgs |
| Waterproof | 100% |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 300x450 mm (12x18 inch) |
| Finish | Gloss |
| Series | Digital |
| Shape | Rectangle |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Usage | Decorative |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 300x450 mm |
| Usage/Application | Kitchen |
| Color | Digital |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Type Of Tile | Wall |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 6 - 8 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Material | Ceramic |
| Surface Finish | Matte, Gloss |
| No. of Tiles Per Box | 6 |
| Tile Type | Wall |
| Type Of Tile | Wall |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Brand | Marvel |
| Color | Digital |
| Packaging Type | outer box |
| Shape | Square |
| Properties | Wear-Resistant |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 8 x 12 Inch |
| Color | Black |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Kitchen |
| Shape | Rectangle |
| Finish | Gloss |
| Thickness | 5-10 mm |
| Tile Type | Wall |
| Area | 8 feet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 12x18 inch |
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Gloss |
| Material | Ceramic |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Features | Heat Proof |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Kitchen |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Material | Ceramic |
| Pattern | Printed |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 300x450 mm |
| Coverage Area | 9 sq. feet per box |
| Properties | Wear-Resistant |
| Finish | Gloss |
| Type Of Tile | Wall |
| Weight Per Box | 11 kg |
| Quantity Per Pack | 6 pcs |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 8 - 10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2500 Box
Product Brochure
| Tile Size ft(mm) | 2x2 ft(600x600 mm) |
| Brand | Marvelano |
| Material | Ceramic |
| Coverage Area | 9 SQ Feet |
| Finish | Gloss |
| Tile Type | Wall |
| Number of Tiles per box | 6 pcs |
| Usage/Application | Wall |
| Color | Multiple |
| Properties | Wear-Resistant, Anti-bacterial |
| Packaging Type | Corrugated box |
| Water Absorption | Waterproof |
| Surface Printing | Digital |
| Surface Quality | Glossy and matt |
| Container Loading | Yes |
| Weight | 10.8 kg box |
| I Deal In | New Only |
| Thickness | 5-10 mm |
| Question | 10.8 Kg |
DIGITAL WALL 10X15 design.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 12x18 inch (30x45 cm /300x450 mm) |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Tiles Per Box | 6 pcs. |
| Coverage Area Per Box | 0.81 sq. m. |
| Weight of Box | 12.0 kgs. |
| Waterproof | 100% |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 30*45 cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Finish | Gloss |
| Series | Digital |
| Material | Ceramic Tiles |
| Finish | Gloss |
| Brand | marvel |
| Color | multicolored |
| Coverage Area | Indoor |
| Size | 8*12 ench |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Tiles |
| Coverage area | Indoor |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Packaging Size | 12x18 inch |
| Shape | Landscape |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 12x18 inch (30x45 cm /300x450 mm) |
| Thickness | 5-10 mm |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Waterproof | 100% |
| Weight of Box | 12.0 kgs |
| Coverage Area Per Box | 0.81 sq. m |
| Tiles Per Box | 6 pcs |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 30 x 45 cm |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Wall |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Coverage Area | 9 feet |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 30 x 45 cm |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 9 sq feet per box |
| Tile Type | Wall |
| Number Of Pieces Per Case | 6 |
| Thickness | 5-10 mm |
Living room digital wall tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 8 x 12 inch |
| Finish | Glossy |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 9 sq feet per box |
| Number Of Pieces Per Case | 6 |
| Thickness | 5-10 mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 30x45 cm |
| Usage/Application | Bathroom Wall |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Coverage Area | 9 feet |
| Finish | Gloss |
| Surface Finish | Gloss |
| Tile Type | Wall |
| Number of Pieces per Case | 6 Piece |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Packaging Type | Corrugated |
| Weight | 11.4 kg |
| Weight Tile | 11 kg box |
| Brand | Marvel |
| Technology | Italian Digital |
| Material | Ceramic Mosaic |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 10x18 inch |
| Usage/Application | Bathroom |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 10 kg |
| Coverage Area | 7.5 Feet |
| Quantity Per Pack | 6 Piece |
| Product Type | Wall and Elevation Tiles |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2000 Box
Product Brochure
| Size | 20 x 30 cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Printing | Normal Printing |
| Series | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Wall |
Ordinary wall tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Coverage Area | 9 sq feet per box |
| Tile Type | Wall |
| Shape | Rectangle |
| Thickness | 5-10 mm |
| Material | Ceramic |
digital wall tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Product Brochure
| Size | 12x18 inch |
| Thickness | 8mm (Approx) |
| Material | Ceramic |
| Brand | Marvel |
| Tiles Per Box | 6 pcs |
| Coverage Area Per Box | 0.81 sq. m |
| Weight of Box | 12.0 kgs |
| Waterproof | 100% |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Box
Product Brochure
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Weight | 10 kg |
| Quantity Per Pack | 6 Piece |
| Material | Marble |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 50 Box
Product Brochure
| Size | 250x450 mm |
| Brand | Marvel |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 10 kg |
| Coverage Area | 7.5 feet |
| Quantity Per Pack | 6 Piece |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Wall |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Series | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | Wall |
| Coverage Area | 9 sq feet |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Weight | 11.2 kg/Box |
| Quantity Per Pack | 6 pcs |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Type of Ceramic Tiles | Digital Wall Art Tiles |
| Surface Printing | Glossy |
| Material | Ceramic |
| Tile Type | Wall |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Finish | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Usage/Application | Wall |
| Tile Type | Wall |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 10x15 Inch |
| Thickness | 5-10 mm |
| Series | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Usage/Application | For Luxury Wall |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Material | Ceramic Mosaic |
| Coverage Area | 8.33 Sq.Feet Per Box |
| Weight | 8.8 Kg |
| Shape | Landscape |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 10x15 inch |
| Usage/Application | Bathroom |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Thickness | 5-10 mm |
| Material | Ceramic |
| Finish | Gloss |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Thickness | 5-10 mm |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Tiles |
| Coverage area | Indoor |
| Shape | Rectangle |
| Usage/Application | Bathroom |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 25x37.5 Cm |
| Size/Dimension | Medium |
| Coverage Area | 8.33 Sq.Feet Per Box |
| Finish | Gloss |
| Surface Printing | Digital Printing |
| Weight | 8.8 Kg |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 5-10 mm |
| Shape | Landscape |
| Question | 9Kg |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 25x37.5 cm |
| Box Contain | 8 pcs |
| Surface Finish | Gloss |
| Material | Ceramic Tiles |
| Tile Type | Wall |
| Weight Per Box | 8.8 kg box |
| Shape | Landscape |
| Water Absorption | Marvel |
| Thickness | 5-10 mm |
| Weight | 8.8 kg |
| Grade | Premium |
| Area | 8.33 sq.feet per box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size/Dimension | Large |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Coverage Area | 8.33 SQ. Feet |
| Number Of Pieces Per Case | 8 |
View Complete details