Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
| Size | 600x600 mm (2x2 feet) |
| Finish | Gloss |
| Material | Vitrified |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Usage/Application | Wall |
| Shape | Square |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Tile Size | 600 mm x 600 mm |
| Finish | Glossy |
| Brand | MARVELANO |
| Usage Area | Living Room |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 9 MM |
| Shape | Square |
| Color | MULTICOLOUR |
| Usage/Application | Home |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Box
Product Brochure
| Size | 600x1200 mm (2x4 ft) |
| Finish | Gloss |
| Material | Vitrified |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Usage/Application | Home School and Big Area etc |
| Brand | Marvel |
View Complete details
Product Brochure
| Series | Glossy |
| Brand | Marvel |
| Size/Dimension | 60 * 60 In cm |
| Category | Vitrified Tiles |
| Thickness | 10-15 mm |
| Coverage Area | 15.5 per box |
| Finish | Gloss |
| 1 Box Contains | 4 pcs |
| Material | Porcelain |
| Shape | Square |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 15-20 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3060 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Finish | Gloss |
| Square Feet Per Box | 15.5 sq.feet |
| Grade | premium |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Brand | Marvel |
| Material | Ceramic |
| Series | Digital |
| Container Loading | yes |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1500 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |
| Model No | 3055 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Finish | Matt glossy rustic punch sugar special colour, Gloss |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Series | Matt glossy rustic punch sugar special colour |
| Brand | Marvelano |
| Usage/Application | Flooring |
| 26.3 kg box weight | White body |
White body porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3052 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Model No | 5024 RND |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
| Application | Flooring |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 2x2 Feet |
| Surface Finish | Matte |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Model No | 5027 RND |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
| Application | Flooring |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Square Feet
Product Brochure
| Finish | Wood, Gloss, Matt |
| Thickness | 5-10 mm |
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Material | Ceramic |
| Weight | 26.3 kg box |
| Usage/Application | Flooring |
| Brand | Marvelano |
White body digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 15000 Square FEET
Product Brochure
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Finish | Gloss, Matt, Polished |
| Material | Porcelain |
| Series | Glossy |
| Brand | Marvelano |
| Thickness | 5-10 mm |
| Category | Vitrified Tiles, Ceramic Tiles |
| Size | 600x600 |
| Shape | square |
| 26.3 kg box weight | White body |
White body polished glazed porcelain tiles.use for fooring big area ruff and tuff area and mall ,theater , school ,home, open area ,etc....
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | 60 * 60 In cm |
| Tile Size | 600 mm x 600 mm |
| Finish | Glossy |
| Usage Area | Bathroom |
| Thickness | 5-10 mm |
| Technique | ITALIAN DESIGN |
| Brand | MARVELANO |
| Color | Multicolour |
| Container Loading | YES |
| Coverage Area | 15.5 SQ FEET IN BOX |
| Type | Digital Printing |
| Glossiness | YES |
| Grade | PREMIUME |
| Material | CERAMIC WITH PORCELAIN BODY |
| Packaging Type | COLOUR BOX |
| Pattern | SQUARE |
| Water Absorption | 2% |
| Weight | 28 KG |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Series | Digital |
| Finish | Gloss |
| Water Absorption | 4% |
| Weight | 29.kg box |
| Material | Porcelain |
| Average Weight Per Cartoon | 29.1 per box |
| Pcs / Box | 4 pcs,1 box |
| Coverage Area | 15.5 sq.feet |
3d design in porcelain tiles.use for fooring big area ruff and tuff area and mall ,theater , school ,home, open area ,etc....
View Complete details
Product Brochure
| Size | 60 * 60 In cm |
| Thickness | 5-10 mm |
| Material | Porcelain |
| Color | Multicolour |
| Coverage Area | 15.5 Sq.Feet Per Box |
| Finish | Gloss |
| Types Of Tiles | Ceramic Tiles |
| Water Absorption | 0.3 % |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3051 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Size | 600 x 600 mm |
| Type Of Service Provider | Manufacturing Firm |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Material | Porcelain |
| Color | Multicolored |
| Finish | Gloss |
| Product Size | 600 x 600 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Size | 60 x 60 cm |
| Brand | Marvel |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Material | Porcelain |
| Finish | Gloss |
| Grade | Premium |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Finish | Gloss |
| Container Loading | Yes |
| Series | Digital |
| Brand | Marvelano |
| Color | Multi |
| Grade | Premium |
| Square Feet Per Box | 15.5 sq.feet |
| Water Absorption | 4% |
| Weight | 29 kg |
| Material | Porcelain |
| Number Of Tiles Per Cartoon | 4 |
| Pcs / Box | 4 pcs in 1 box |
| Coverage Area | 15.5 sq.feet in 1 box |
| Question | 29kg |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Box
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3067 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Sq ft
Product Brochure
| Material | Ceramic |
| Thickness | 6 - 8 mm |
| Brand | Marvelano |
| Finish | Gloss |
| Area | 2x2 square feet |
| Usage/Application | Flooring |
White body porcelain tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 5029 |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Model No | 5014 RND |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
| Application | Flooring |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 15000 Box
Product Brochure
| Tile Size in ft(cm) | 2x2 Feet(60x60 cm) |
| Size | 600*600 mm , 2x2 sq feet |
| Thickness | 10 - 12 mm |
| Series | Glossy matt rustic punch sugar special colour |
| Usage/Application | Museum,Bedroom,Theater |
| Material | Porcelain |
| Color | multiple |
| Brand | Marvelano |
| Surface Finish | Polished matt |
| 26.3 kg per box white body tiles | White body |
porcelain digital floor tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | 8-18 mm |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 3001 |
| Surface Finishing | Rustic Punch |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Size | Large |
| Design | 380 + DESIGN |
| Thickness | 8 - 10 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Material | Porcelain |
| Finish | Gloss |
View Complete details
Product Brochure
| Size | Large |
| Thickness | 8-18 mm |
| Series | Digital |
| Finish | Gloss |
| Brand | Marvel |
| Shape | Square |
| Model No | 5030 |
| Surface Finishing | Sugar Finish |
| Actual Size | 600x600 mm (60x60 cm) |
porcelain digital floor tiles.Ceramic tile is a type of tile that is typically made from white clay. Ceramic tile and floor tiles can be used in several areas throughout the house , shopping mall, theater, school,airport,warehouse etc.
View Complete details