Morbi, Gujarat
GST No. 24BNAPM8524R1ZH
Call 08047688690 85% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 4x4 Feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 9 mm |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Shape | Square |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Size | 1200 x 1200mm |
| Material | Vitrified |
| Tile Size | 1200 x 1200mm |
| Thickness | 9 mm |
| Surface Finish | Matte Finish |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Shape | Rectangle |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
Product Brochure
| Size | 4x4 Feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 9 mm |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Shape | Square |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size (Sq ft) | 120 x 120cm |
| Surface Finish | Glossy |
| Material | Vitrified |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 1200 x 1200mm |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 600x600 mm |
| Tile Design | Plain |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Tile Thickness | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Size | 600x600mm |
| Country of Origin | Made in India |
| pcs in box | 4 |
| kg in box | 22 |
| Thickness | 8mm |
Enhance your spaces with the elegant gloss and superior strength of our 600x600mm Nano Polished Vitrified Tiles. Ideal for both modern and traditional interiors, these tiles offer a mirror-like finish, excellent durability, and easy maintenance
Size: 600x600mm
Finish: Nano polished – ultra-smooth and shiny surface
Maintenance: Dust and stain-resistant, easy to clean
Strength: Suitable for heavy footfall and long-term use
Applications:-
Living rooms, bedrooms, kitchens, dining areas
Offices, retail stores, showrooms
Hotels, lobbies, reception areas
Temples and cleanroom environments due to high gloss & hygiene
View Complete details
| Size | 2x2 Feet |
| Material | Vitrified |
| Packaging Type | Box |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Matte |
| No. of Tiles Per Box | 4 |
| Scratch Resistant | Yes |
| Tile Coverage Sqft | 15.5 sq ft in box |
| Model Name/Number | 99000 |
| Shape | Square and landscape |
| Usage/Application | Home |
| Specific Usage Area | Living Room |
| Breaking Strength | 340 MOR |
| Box Weight | 25 kg |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Marvelano Brand name | 25 kg box weight |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 16000 sq ft
| Tile Design | Plain |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Brochure
| Size | 2x4 Feet |
| Material | Ceramic |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
| weight in box | 27 kg |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 Box
Product Brochure
| Size | 4x4 Feet |
| Material | Ceramic |
| Thickness | 8 mm |
| Surface Finish | Glossy Finish |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Shape | Rectangle |
View Complete details